Szkoła Podstawowa
im. Henryka Sienkiewicza
w Rokietnicy Woli

Podsumowanie Szkolnego Turnieju Szachowego w szachach indywidualnych

W dniu 10 marca br. został podsumowany Szkolny Turniej Szachowy w szachach indywidualnych. Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, pięknymi medalami szachowymi oraz słodkimi upominkami. Mistrz szachownicy  w kategorii: klasy 0-III Jakub Deptuch otrzymał złoty puchar i złoty medal. Srebrny medal zdobył Franciszek Koniuszy zaś brąz wywalczyli: Wiktor Sawczyszak i Karol Gładysz. Na IV pozycji uplasowali  się Marlena Bąk i Nikodem Kapłon. Wyróżnienie uzyskała Wiktoria Sykała. Z uwagi na zdalną edukację klas IV - VII nagrody dla laureatów  królewskiej gry  w starszej kategorii wiekowej zostały przekazane uczestnikom turnieju. Złoty medal w kategorii klas:IV-VII wywalczył Filip Koniuszy i otrzymał również złoty puchar. Srebro otrzymał Franciszek Pięknik. Brązowy medal zdobyli Julia Napora i Antoni Bąk. IV miejsce zajęli Karolina Matusz, Marcelina Nerka i Oskar Kawalec.Wyróżnienie przyznano Annie Matusz.

W rozgrywkach szachowych wzięło udział 14 uczniów: 7 z klas 0-III i 7 z klas IV-VII. Organizatorem i Sędzią Głównym Turnieju była p. Maria Szajny.

Wszystkim uczestnikom szachowej rywalizacji serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i gratulujemy zajętych pozycji. Życzymy dalszego rozwoju logicznego myślenia i sukcesów na szachownicy.