W budynku Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Woli mieści się:

• 9 sal lekcyjnych, w tym 1 pracownia komputerowa (28 komputerów)
  • zastępcza sala gimnastyczna
  • świetlica
  • stołówka
  • Biblioteka

Do szkoły uczęszcza 54 uczniów, w tym:

• 8 przedszkolaków
  • 21 uczniów w klasach I-III
  • 25 uczniów w klasach IV i VII

W szkole funkcjonuje również przedszkole dla dzieci w wieku od 3-5 lat - "Kompetentne Przedszkolaki".

W Szkole Podstawowej w Rokietnicy Woli  jest zatrudnionych 8 osób w niepełnym wymiarze godzin. Łącznie z dyrektorem kadra pedagogiczna liczy 9 osób. Wszyscy nauczyciele posiadają kwalifikacje do nauczania co najmniej dwóch przedmiotów, oraz wykształcenie wyższe magisterskie. Pięciu pedagogów posiada najwyższy stopień awansu zawodowego.

Opieka i wychowanie

Szkoła w ramach swej funkcji opiekuńczej realizuje program „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”, których celem jest wspieranie dziecka w jego prawidłowym rozwoju poprzez dostarczanie mu zdrowych produktów żywnościowych. Szkoła współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rokietnicy, który zapewnia uczniom z rodzi najuboższych gorący posiłek. Ponadto wszyscy uczniowie codziennie korzystają z kubka gorącej herbaty.

Uczniom Szkoły Podstawowej w Woli Rokietnickiej zapewniamy atrakcyjne formy spędzania czasu. W szkole działają kółka, zajęcia świetlicowe i opiekuńczo- wychowawcze w ramach tzw. godzin „kartowych”, oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.

Każdy uczeń, jeżeli tylko wykaże odrobinę dobrej woli może wziąć udział w zajęciach wyrównujących braki lub rozwijających ponadprzedmiotowe zainteresowania.

Działania wychowawcze nauczycieli wynikają z opracowanego na początku roku szkolnego planu pracy wychowawczej.

Szkoła Podstawowa w Rokietnicy Woli funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami, a celem pracy szkoły jest zapewnienie uczniom wszechstronnego rozwoju.