I. STAN ORGANIZACJI I BAZA LOKALOWA.

Od 1.09.2017r. Szkoła Podstawowa w Woli Rokietnickiej zmieniła  nazwę na: Szkoła Podstawowa w Rokietnicy Woli, uregulowaną po wielu latach, zgodnie z Uchwałą Rady Gminy.

W roku szkolnym  2017/18 do Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Woli uczęszcza 54 uczniów, w tym 8 przedszkolaków. Kl.0- 8;Kl.I-8;Kl.II-5;Kl.III-8;Kl.IV-5;Kl.VI-10;Kl.VII-10. Uczniowie  uczą się  systemem jednozmianowym. Nie ma w tym roku klasy V.W szkole funkcjonuje również Podkarpacki Ośrodek Przedszkolny” Kompetentne Przedszkolaki” liczący aktualnie 22 maluchów. Łącznie w szkole przebywa codziennie 76 dzieci.

Szkoła Podstawowa w Rokietnicy Woli posiada: 9 sal lekcyjnych, w tym 1 pracownię komputerową. Posiadamy bardzo dobrą bazę lokalową z wyjątkiem sali gimnastycznej. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się  na poddaszu w sali zaadaptowanej na te zajęcia i na boisku szkolnym.Wszystkie klasopracownie i sale lekcyjne są przestronne i jasne, wyposażone w meble dostosowane do wzrostu uczniów.

II.KADRA PEDAGOGICZNA

W Szkole Podstawowej w Rokietnicy Woli  wraz z dyrektorem pracuje 12  nauczycieli, w tym 4 w pełnym wymiarze godzin  i 8 osób na niepełnym etacie. Wszyscy nauczyciele posiadają kwalifikacje do nauczanych przedmiotów oraz wykształcenie wyższe magisterskie. Sześciu pedagogów posiada najwyższy stopień awansu zawodowego - są to  nauczyciele dyplomowani, 4 nauczycieli jest mianowanych i 2 kontraktowych.

III.OPIEKA I WYCHOWANIE

Szkoła w ramach swej funkcji opiekuńczej realizuje program „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”, których celem jest wspieranie dziecka w jego prawidłowym rozwoju poprzez dostarczanie mu zdrowych produktów żywnościowych. Szkoła współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rokietnicy, który zapewnia uczniom z rodzin najuboższych gorący posiłek.

Szkoła Podstawowa w Rokietnicy Woli funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami a celem pracy szkoły jest zapewnienie uczniom wszechstronnego rozwoju.