im. Henryka Sienkiewicza
w Rokietnicy Woli

STAN ORGANIZACJI I BAZA LOKALOWA.

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli jest nowoczesną placówką posiadającą dobrą bazę lokalową, z wyjątkiem sali gimnastycznej. Położona jest  w sąsiedztwie Kościoła pw. Chrystusa Króla i Świetlicy Wiejskiej. W otoczeniu szkoły znajdują się place zieleni, boisko szkolne, siłownia plenerowa oraz plac zabaw dla dzieci.

W roku szkolnym 2019/2020 do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza   w Rokietnicy Woli uczęszcza 59 uczniów, w tym 9- ciu przedszkolaków.  Uczniowie uczą się systemem jednozmianowym. W szkole funkcjonuje Podkarpacki Ośrodek Przedszkolny „Kompetentne Przedszkolaki” liczący aktualnie 12 maluchów. Łącznie w szkole przebywa codziennie 71 dzieci.

Szkoła Podstawowa w Rokietnicy Woli posiada: 9 sal lekcyjnych, w tym 1 pracownię komputerową. Wszystkie klasopracownie i sale lekcyjne są przestronne i jasne, wyposażone w meble dostosowane do wzrostu uczniów.

1. KADRA PEDAGOGICZNA

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli wraz z dyrektorem pracuje 15 nauczycieli, w tym 6 w pełnym wymiarze godzin i 9 osób na niepełnym etacie. Wszyscy nauczyciele posiadają kwalifikacje do nauczanych przedmiotów oraz wykształcenie wyższe magisterskie. 12-tu pedagogów posiada najwyższy stopień awansu zawodowego - są to nauczyciele dyplomowani,  1  mianowany i 2 kontraktowych. W gronie pedagogicznym są specjaliści z zakresu udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pracujący jako wsparcie dla dzieci posiadających orzeczenia i opinie PPP.

III. OPIEKA I WYCHOWANIE

Szkoła w ramach swej funkcji opiekuńczej realizuje program „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”, których celem jest wspieranie dziecka w jego prawidłowym rozwoju poprzez dostarczanie mu zdrowych produktów żywnościowych. Szkoła współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rokietnicy, który zapewnia uczniom z rodzin najuboższych gorący posiłek.

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami, a celem pracy szkoły jest zapewnienie uczniom wszechstronnego rozwoju.